top of page

YAGEV Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

YAGEV Haber Merkezi

22 Eyl 2022

Yerel Hizmetler Proje Araştırma Geliştirme Eğitim ve Dayanışma Vakfı (YAGEV) Genel Başkanı Serkan Özkaya’nın girişimleriyle başlayan “Yerel Yönetimler Okulu” dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Turan Üniversitesi ve YAGEV arasında yapılan işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Yerel Yönetimler Okulu” 2022/2023 eğitim yılına yetiştirilmek üzere çalışmalar hızla devam ediyor.

YAGEV Genel Başkanı Serkan Özkaya’nın yoğun uğraşlar verdiği “Yerel Yönetimler Okulu” konusunda çalışmalar devam ediyor. Turan Üniversitesi ile yapılan işbirliği sayesinde Türkiye’de Yerel Yönetimlerin Okulu kuruluyor. Özellikle alanında başarılı olmuş belediye başkanları ve iş insanlarına yönelik uluslararası akreditasyon almış DBA (Doctor of Business Administration) programları düzenlenecek olan üniversitede yerel yönetimler, turizm, otelcilik, restoran işletmeciliği, uluslararası ilişkiler, işletme gibi programlara öncelik verilecek. YAGEV ve Turan Üniversitesi işbirliği ile 2022/2023 eğitim yılına yetiştirilmek üzere çalışmalar hızla devam ediyor. Bu yıl 30’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlayan Turan Üniversitesi, Turan eğitim holdinginin çekirdeğini oluşturmaktadır. 27 lisans, 26 yüksek lisans, 6 doktora ve MBA programlarının yanı sıra, Turan Lisesi, 2 kolej, Almatı ve Nur-Sultan’daki 2 üniversite ve Tau-Turan rekreasyon kompleksini içeren komple bir eğitim kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Turan Üniversitesi’nin 2022 yılında ‘Alman Akreditasyon Belgelendirme ve Kalite Güvence Enstitüsü’nün (ACQUIN) Uluslararası Akreditasyon geçerliliği aldığını ve QS, Times Higher Education sıralamalarında da iyi bir konuma sahiptir.


Özkaya: “Dünyaya Örnek Olacağız”

YAGEV Genel Başkanı Serkan Özkaya, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Özkaya yapılacak olan üniversitenin sadece Türkiye’ye değil, dünyaya örnek olacağına değindi. Özkaya; “YAGEV olarak birbirinden farklı alanlarda projelerimiz ve çalışmalarımız devam etmekte. Bizler, gecemizi gündüzümüze katarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile ülkemize ve insanlığa hizmet etmeye devam ediyoruz. Yerel Yönetimler Okulunu faaliyete geçirmek için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Gerçekleştireceğimiz proje ile sadece Türkiye’ye değil, Dünyaya örnek olacağız” ifadelerini kullandı.
bottom of page