top of page

Last news

9 Şub 2023

Yerel Hizmetler Proje Araştırma Geliştirme Dayanışma ve Eğitim Vakfı (YAGEV) olarak 11 ilimizde yaşanan depremin yaraları sarmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bugün birlik olma günü YAGEV Vakfı olarak yaraları sarmak için buradayız

5 Şub 2023

Gaziantep, Adana, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa başta olmak üzere 10 ilimiz yerle bir oldu. Türkiye, bölgeye yardım edebilmek için seferber olurken ölü ve yaralı sayısı her geçen dakika artıyor. Kurtarma çalışmaları sürerken, enkaz altından mucize kurtuluş haberleri de geliyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerle sarsıldık

4 Oca 2023

8/4/2022-7394/13 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7394 sayılı Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi konusunda son tarih 31 Aralık 2022 olarak belirtildi.
8/4/2022-7394/13 sayılı ilgili maddede; “Yapı Kayıt Belgesi alınan yapıların, Hazineye ait taşınmazlar üzerine inşa edilmiş olması halinde, bu taşınmazlar bakanlığa tahsis edilir. Yapı Kayıt Belgesi sahipleri ile bunların kanuni veya akdi haleflerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar yapacakları satın alma talepleri üzerine taşınmazlar bakanlıkça rayiç bedel üzerinden doğrudan satılır” ifadeleri yer aldı.

Milli Emlak’tan Ne Şartlarda Arsa Alınır?

31 Ara 2022

Yerel Hizmetler Proje Araştırma, Geliştirme, Dayanışma ve Eğitim Vakfı (YAGEV) belediyelerin günümüz teknolojilerini kullanarak nasıl “E-Belediye” olabileceği yönünde bir araştırma bülteni hazırladı. E-Belediyeciliğin yaygınlaştırılması ve uygulanması gerekenler hakkında birbirinden farklı içerikler hazırladık.

Belediyeler nasıl E-Belediye olabilir?

30 Kas 2022

YAGEV Yerel Haber Gazetesi

Gazetemiz 5. Sayısı ile 81 İlde Tüm Yerel Yönetimlerin Rehberi Olma Yolunda

22 Eyl 2022

Yerel Hizmetler Proje Araştırma Geliştirme Eğitim ve Dayanışma Vakfı (YAGEV) Genel Başkanı Serkan Özkaya’nın girişimleriyle başlayan “Yerel Yönetimler Okulu” dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Turan Üniversitesi ve YAGEV arasında yapılan işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Yerel Yönetimler Okulu” 2022/2023 eğitim yılına yetiştirilmek üzere çalışmalar hızla devam ediyor.

YAGEV Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

2 Eyl 2022

YAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özkaya ile Türk Halkları Konseyi Genel Başkanı Mahmut Oral, işbirliği protokolü imzaladı. Özkaya ile Oral, birlikte yapacakları yeni projeler hakkında “tam hız geliyoruz” diye eklediler.

Özkaya; “Tam Hız Geliyoruz”

31 Ağu 2022

İklim krizi, maden, fosil yakıt ve gıda kaynakların azalışı, kullanılabilir su seviyesinin düşüşü, anormal seviyedeki yağışlar ve sıcaklık, kontrolsüz göç gibi durumların artışı dünya ülkelerini farklı çalışmalara ve önlemler almaya zorluyor. Ülke halklarının talepleri ve şikâyetleri, sektör öncüleri ve girişimcilerinin öngörüleri, bilim insanlarının araştırmaları hakkında çalışmalar ve raporlar sonrası “Yüzde 100 yenilenebilir enerji hayal mi?” sorusuna yönlendiriyor. Dünyada yenilenebilir enerji hakkında pek çok konu başlığını sizler için hazırladık.

Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Hayal Mi?
bottom of page